O nas

Pasieka Smakulskich - działalność edukacyjna - pszczelarz pokazuje rzemiosło dzieciom

Pszczelarstwem interesuję się od lat 70-tych. Pierwsze dwa ule kupiłem na przełomie 1975 i 1976 roku. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z pszczelarstwem, zainteresowanie pszczołami nie było tak wielkie jak teraz. Dziś coraz więcej osób rozumie, jak ważne są te owady, a ich zdrowie i zachowanie gatunków stało się wyzwaniem dla całego świata. Dlatego z przyjemnością dzielę się wiedzą z młodymi adeptami, których niestety nadal jest jeszcze bardzo mało.

Maciej Smakulski

„Nikt nie podziękuje Ci za to, że dostaniesz zawału serca”. To słowa, które usłyszałem od kolegi z korporacji po realizacji kolejnego „arcyważnego” dla firmy projektu. Kiedy zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać uświadomiłem sobie jeszcze ważniejszą sprawę – pracując w tym miejscu nie robię nic dla świata. Po całkiem niedługim namyśle i rozmowie z najważniejszą osobą Żoną Agnieszką postanowiłem, że zajmę się tym, do czego Tata próbował mnie już dużo wcześniej zachęcić. A właściwie zajmiemy i to nie tak wprost. Postanowiliśmy, że oprócz hodowli pszczół i sprzedaży miodu będziemy dzielić się z innymi wiedzą o pszczołach, a także wprowadzać w pszczelarstwo każdego kto będzie chciał tego spróbować.

Piotr Smakulski

W ten sposób powstała Pasieka Smakulskich

„Z pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie”.

Już od ponad 40 lat poznajemy niezwykły świat pszczół. Przygoda, która zaczęła się od dwóch skromnych uli, dziś jest rodzinnym biznesem łączącym pokolenia.

Mamy coś więcej niż pasję i doświadczenie - Pasieka Smakulskich działa z misją. Wierzymy, że wiedza o pszczołach, ich zrozumienie oraz miłość do tych niesamowitych owadów naprawdę mają moc zmieniania świata.

Maciej i Piotr Smakulscy

Pszczelarze pozują do zdjęcia przy pasiece
Pszczelarze doglądają pszczoły w pasiece
Pszczelarze doglądają pszczoły w pasiece
Pasieka Smakulskich - pasieka, niebiesko-żółte ule
Pasieka Smakulskich - pasieka, niebiesko-żółte ule