fbpx

Dolina Baryczy – wycieczka z ornitologiem i najpiękniejsze trasy

Dolina Baryczy – idealne miejsce dla rowerzystów czy chętnych do poobcowania z naturą. Nie tylko w lecie, bo ten obszar zachwyca przez cały rok. Jaki jest jednak dokładny adres Doliny Baryczy? Adresów jest kilka 😊. Dolina Baryczy kojarzy się przede wszystkim ze Stawami Milickimi, które są jednym z 5 rezerwatów przyrody na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Pozostałe równie urokliwe to Wzgórze Joanny, Radziądz, Wydymacz oraz Olszny Niezgodzkie.

Czytaj dalej…Dolina Baryczy – wycieczka z ornitologiem i najpiękniejsze trasy

Pszczoły miodne, lecz nie modne. O różnych gatunkach pszczół

różne gatunki pszczół trzmiel - pasieka smakulskich, miody naturalne sklep

Czy wiecie, że pszczoły hodowane w ulach to zaledwie jeden z 450 gatunków pszczół w Polsce? A wszystkie gatunki w Polsce to zaledwie 450 z 20 000 gatunków na świecie?

Powstaje zatem pytanie – czym takie pszczoły mogą się różnić od siebie. Ano mogą. Poza cechami takimi jak wielkość czy kolor to także sposobem funkcjonowania i wielkością społeczeństwa.

Czytaj dalej…Pszczoły miodne, lecz nie modne. O różnych gatunkach pszczół

Atrakcje Pakosławia i okolic. Co warto zobaczyć? cz. 1

Jesteście gotowi na wiosenne weekendy na łonie natury? Wpadnijcie do nas – gmina Pakosław pełna jest ciekawych walorów krajobrazowych i atrakcji turystycznych. Raz w miesiącu będziemy Was zapraszać na wędrówki po bliższych i dalszych okolicach Pakosławia, byście tak jak my mogli odkryć ich potencjał oraz… piękne zabytki 😊

Czytaj dalej…Atrakcje Pakosławia i okolic. Co warto zobaczyć? cz. 1

Rośliny miododajne. Jak zaprosić owady do swojego ogrodu, na balkon czy taras?

jakie rośliny miododajne wybrać - pasieka smakulskich

Kwiecień to czas najwyższy na sadzanie, sianie w przydomowych ogródkach, balkonach, tarasach. Wielobarwne kwiaty, zapachy przypominające dzieciństwo kuszą nas i zachęcają do zakupu. Nasz ogród już wygląda pięknie – również za sprawą dzieci, które wzięły sprawy w swoje ręce i samodzielnie zasadziły i zasiały co nieco 🙂 A tymczasem zazwyczaj nie zastanawiamy się nawet, czy nabywając ten, a nie inny kwiat, pomagamy owadom – nie tylko pszczołom. Dlaczego pomagamy? Bo być może jest on szczególnie miododajną rośliną.

Czytaj dalej…Rośliny miododajne. Jak zaprosić owady do swojego ogrodu, na balkon czy taras?

Co robić z dzieckiem w domu?

Czy przymusowe „wakacje” z dzieciakami w domu mogą być przyjemne? Ostatnio sieć opanowały pomysły na zabawy i zajęcia z dziećmi, publikowane w duchu „będzie ciężko, jak to przetrwać”. Dzięki Agnieszce Helwing-Brodala ze Stowarzyszenia FamiLANDIA dotarło do nas, że nie w tym rzecz i na dłuższą metę tak się nie da. Polecamy Wam wziąć głęboki oddech od tego zgiełku i przyjąć sytuację taka jaką jest, bo nie zmienimy jej.

Czytaj dalej…Co robić z dzieckiem w domu?

Walentynkowe przepisy z miodem

Walentynki to przypomnienie, aby znaleźć czas na bycie. Wraz z Piotrem lubimy przebywać ze sobą, rozmawiać i inspirować się nawzajem. W kuchni to on gotuje smakowite potrawy, a ja z kolei lubię robić słodkie dodatki, desery – najpyszniejsze posiłki tworzymy więc wspólnie 😊

Jednak walentynek nie warto spędzać w kuchni, dlatego przygotowaliśmy nasze propozycje na szybkie (co nie znaczy banalne!) i mega smaczne dania nie tylko dla dwojga. Oczywiście z akcentem miodowym 😉

Czytaj dalej…Walentynkowe przepisy z miodem